Hoppa till huvudinnehållet
  • slide bild
  • slide bild
  • slide bild

Hotell Kristina julbord

På Hotell Kristina kan du njuta av det klassiskt traditionella julbordet med en tvist. Här hittar du allt du önskar i små, smakfulla upplägg, som både är vackra att se på och underbara att äta. Något för alla att längta efter.

Ert besök startar i lobbyn med värmande glögg. Välj att smita ut i hotellets Green Room på gården eller mingla inne i loungen. Sittningen startar med hemgjorda sillar med tillbehör och fortsätter sedan till en buffé av fiskrätter, vegeterariska smårätter och vilt- och köttdelikatesser. Julens varmrätter är traditionella med fina möjligheter att hitta även vegetariska favoriter. Sittningen avslutas med julens ostar och ett ljuvligt dessert- och gottebord med smaker av saffran, choklad och citrus.

Efter julbordet är ni välkomna att hänga kvar i restaurangen. Öppet fram till kl. 00.00 med sista beställning i baren kl. 23.30.

Välj att övernatta för en härlig Julbordsweekend som avslutas med en generös frukostbuffé före er avresa. 


Fakta om Hotell Kristina julbord
När: 27 november – 19 december. Kvällssittningar fredag-lördag. Torsdagar vid efterfrågan. Därutöver erbjuds lunchsittning den 14-18 december.
Var: Hotell Kristina

Läs mer och boka bord på Hotell Kristinas webbsida.

Kontakt

Rektor Cullbergs Väg 1 193 35 SIGTUNA Telefon: 08-592 580 00 E-post: info@hotellkristina.se Hemsida: Hotell Kristina